Turlaczek – Zabawka edukacyjna

127
wyświetleń

Turlaczek to zabawka edukacyjna składająca się puszek po proszkowym mleku i nakrętek po butelkach, którą wypełniłam puszkę. Jest to ciekawa forma do nauki raczkowania dla naszych dzieci. Zapraszam do wykonania.

Turlaczek to zabawka, w której zakocha się każdy maluch. Bardzo łatwo ją zrobić z rzeczy, które mamy w domy. Tak na prawdę mogą być puszki lub butelki. Ważne, aby nie dało się ich tak łatwo zgnieść tj. puszka aluminiowa nie będzie się nadawała ze względu na to, że łatwo się gniecie. Puszka po mleku w proszku jest idealna bo jest na tyle wytrzymała, że nie jesteśmy jest w stanie uszkodzić. Dodatkowo nie ma ostrych krawędzi.

Turlaczek potrzebuje jeszcze czegoś do wypełnienia np. nakrętki po butelkach lub makaron, ryż, gorczyca, ciecierzyca, groch, fasola, nakrętki, guziki, itp. Same zobaczycie jaki Wasza zabawka będzie wydawała dźwięk. Musicie zwrócić uwagę również na ciężar. Waga zabawki musi być taka aby dziecko mogło ją spokojnie podnieść.

Potrzebne będą też materiały do ozdobienia, np. kolorowe wstążki . Zwróćcie uwagę, że dziecko będzie brało zabawkę do buzi, więc muszą być to bezpieczne materiały. Puszę najlepiej tak zabezpieczyć, aby jej zawartość nie wydostała się na zewnątrz.

Zapraszam na film  – Jak zrobić Turlaczka.

Sposób wykonania:
Krok 1.

Wsypujemy nakrętki do puszki i dobrze ją zamykamy.

Krok 2.

Dobrze zaklejamy zamknięcie puszki taśmą samoprzylepną.

Krok 3.

Obklejamy puszkę taśmą dwustronną.

Krok 4.

Ozdabiamy puszkę, np. kolorowy wstążkami.

Pozdrawiamy Ola i Michalinka 🙂