SUBSKRYBUJPOLUB

Kategorie artykułów

InstagramCzekolada !!! Plusy i minusy

Czekolada !!! Plusy i minusyCzekolada - co warto o niej wiedzieć, jaki ma wpływ na dzieci i ich rozwój. Czy jest dobra czy zła? Na te pytania postaram odpowiedzieć się w tym artykule.

Kiedy zmienić mleko ? Modyfikowane a krowie

Kiedy zmienić mleko ? Modyfikowane a krowieKiedy odstawić mleko modyfikowane, każda mama prędzej czy później zadaje sobie to pytanie. Istnieją dwa poglądy na ten temat, które postaram się tutaj przybliżyć.

Wpływ zabawek na dzieci

Wpływ zabawek na dzieciZabawki od najmłodszych lat towarzyszą naszym dzieciom i w znacznym stopniu wpływają one na jego rozwój. Dzięki nim dzieci poznają świat, rozwijają się pod względem psychofizycznym.

Wybierz interesującą Cię kategorię

DZIECKOZDROWIEEDUKACJAKULINARIARECENZJE

Kiedy zmienić mleko ? Modyfikowane a krowie
Kiedy odstawić mleko modyfikowane, każda mama prędzej czy później zadaje sobie to pytanie. Istnieją dwa poglądy na ten temat, które postaram się tutaj przybliżyć.

Oglądanie telewizji przez dzieci - Co warto wiedzieć ?
Im młodsze dziecko, tym mniej powinno oglądać bajek w telewizji. Świetnym rozwiązaniem byłoby wspólne oglądanie z rodzicem czy innym dorosłym, który komentowałby, co się dzieje na ekranie telewizora.

Pieluchy jednorazowe czy wielorazowe
Pieluchy jednorazowe czy wielorazowe. Stosowanie pieluch jednorazowych i wielorazowych ma swoje plusy i minusy. Mamy do wyboru pieluszki wielu firm różniących się zarówno składem, jak i ceną.

Słoiczki czy gotowane obiadki ? Co wybrać ?
Wszystko ma swoje plusy i minusy. Zdania na ten temat są podzielone. Najlepiej jest karmić mlekiem matki jak najdłużej, ale wraz z wiekiem dziecka rozszerzamy jego dietę o nowe produkty. I co wtedy ?

Mleko matki a modyfikowane
Każde mleko zawiera odpowiednie składniki pokarmowe oraz wartości odżywcze. Jednak mleko matki pomaga także w rozwoju mózgu i doskonale odżywia dziecko. Zobacz jakie są plusy i minusy.


Higiena jamy ustnej - mycie zębów
W Polsce problem próchnicy występuje już u dzieci przedszkolnych, ponieważ rodzice nie wiedzą jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej a co dopiero nauczyć tego własnego dziecka.

Jak podać dziecku syrop ?
Syrop to w dzisiejszych czasach bardzo znana i powszechna forma leku. Bakterie i wirusy towarzyszą nam na każdym kroku i powodują infekcję u naszych maluchów.

Ząbkowanie - Jak sobie z nim radzić ?
Ząbkowanie to trudny okres zarówno dla rodziców, jak i dzieci. My, rodzice, jesteśmy zdezorientowani i smutni patrząc, gdy nasze dziecko cierpi i nie może sobie poradzić z bólem. Zobacz jakie są na to

Problemy ze skórą u dziecka
Skóra Twojego dziecka nie jest idealnie gładka i delikatna? Maluch ma zaczerwienienia i krostki ? Zobacz co może być tego powodem i zastosuj odpowiednie rozwiązanie. Zapraszam do lektury.


Nauka czytania
Chcecie nauczyć Wasze dzieci czytania ? Polecam Wam zakup zestawu do nauki czytania „Genialny Maluch” Urszuli Hruszki. Dzięki temu zestawowi możecie bawić się w naukę czytania z dzieckiem


Gotowanie z maluchem - pieczenie ciastek
Każda z Was zapewne zastanawia się czy warto gotować i przyrządzać posiłki razem z dzieckiem. Wszystko uzależnione jest od wieku dziecka. Dziś chciałabym Wam przekazać moje rady, co do gotowania a wła

Domowe wypieki - ciasteczka, pierniki i inne
Jak to zwykle bywa okres przedświąteczny to czas spędzony w kuchni. Każda "Pani Domu" przygotowuje mnóstwo pysznych potraw dla swojej rodziny. Między innymi są to wypieki. Zobaczcie moje przepisy na d

Treść 5 zakładki.