Nauka raczkowania – Turlaczek

94
wyświetleń
nauka raczkowania

Nauka raczkowania to jeden z pierwszych bardzo ważnych etapów w życiu zarówno dzieci jak i ich rodziców. Na naszych oczach dziecko rozwija się i osiąga nowe cele. Często nawet nie zauważymy a dziecko będzie robić pierwsze kroki. Co jednak gdy ma z tym problem ? Zobaczcie jak sobie z tym radzić.

Nauka raczkowania może dostarczyć wielu niezapomnianych chwil. Oczywiście nasze dzieci nie będą tego pamiętały dlatego warto uwiecznić te przełomowe momenty na zdjęciach lub filmach. Dzisiaj chciałbym Wam pokazać wymyśloną przeze mnie zabawkę Turlaczek.

Turlaczek ( tutaj znajdziecie film jak go zrobić ) to rodzaj zabawki – grzechotki, która spodoba się każdemu dziecku. Jej prosty sposób wykonania, a następnie zabawa nią umili czas spędzony z dzieckiem podczas zabawy. Turlaczek jest także pomocny podczas nauki raczkowania, gdyż dziecko popychając hałasującą grzechotką będzie podążało za nią.

Nauka raczkowania nie jest taka prosta. Dzieci często same zaczynają raczkować, ale niekiedy trzeba im pomóc. W wielu przypadkach rodzicie nie są świadomi, że pomagają dziecku w nauce raczkowania. Podczas zabawy dziecko zainteresowane jakimś przedmiotem będzie chciało je chwycić i dotknąć. Wtedy rączki same będą szły w kierunku danej zabawki. Dlatego aby nauka raczkowania szła w dobrym kierunku przygotowałam własnie moją wersję zabawki do nauki. Wykonanie jest szybkie i bardzo łatwe przy użyciu produktów łatwo dostępnych. Zabawka ( przyp. turlaczek ) jest kolorowa i hałasująca, dzięki czemu przyciągnie uwagę każdego malucha. Dziecko nie tylko może bawić się turlaczkiem samo, ale i z innymi osobami.
Pamiętajmy, że bawiąc się z dzieckiem sprawiamy mu dużą radość, przyjemność i nawiązują się między nami więzi społeczne oraz emocjonalne. Wpływa to idealnie na rozwój malucha.

Cele edukacyjne :

– uczy raczkowania;
– rozwój zmysłu słuchu i wzroku;
– rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej;
– ćwiczy koncentrację uwagi oraz skupienie na danym przedmiocie;
– dostarcza pozytywnych uczuć i emocji;
– uczy rozróżniania i rozpoznawania dźwięków;
– uczy rozpoznawania i nazywania kolorów;
– uczy spostrzegawczości;
– rozwój więzi emocjonalnej i społecznej z bliskimi.