Karty matematyczne z cyframi

103
wyświetleń

Karty matematyczne z cyferkami to moja pierwsza propozycja do nauki matematyki. Z czasem pojawi się ich oczywiście więcej. Zapraszam na film i do działu pobierz, w którym znajdziecie gotowe karty do druku. Potem możecie rozpocząć zabawę z Waszymi dziećmi.

Karty matematyczne, które przygotowałam to świetny sposób na zabawę z dzieckiem. Razem z Michalinką często układamy wspomniane karty matematyczne. Zapraszam do działu Pobierz, i ściągania pliku o nazwie Cyferki. Są tam gotowe karty z liczbami od 1 do 10 oraz odpowiadające im karty z elementami przypisanymi do cyfry.

Zabawa jest bardzo prosta. Dziecko musi przyporządkować daną kartę z cyfrą do karty z elementami. Dodatkowo pary kart mają ten sam kolor aby łatwiej było je przypasować. Jak wygląda zabawa możecie zobaczyć na filmie TUTAJ.

Przygotowane karty matematyczne polecam Wam zalaminować, aby dłużej Wam posłużyły i nie zniszczył się. Oczywiście jeśli nie macie takiej możliwości można wydrukować je na grubszym papierze. Wtedy ich żywotność będzie także wydłużona. Laminowanie pozwala na używanie kart w wodzi ( zawsze to powtarzam ) dlatego polecam Wam takie rozwiązanie.

Pozdrawiamy Ola i Michalinka 🙂