Bałwanek z doniczki

137
wyświetleń

Bałwanek z doniczki – Ozdoba Bożonarodzeniowa

Dziś pokażę Wam jak zrobić i jak wygląda mój bałwanek z doniczki. Do jego wykonania możecie wykorzystać gotową białą doniczkę, którą znajdziecie w każdym markecie a również w przydomowych sklepach. Kosztuje na prawdę niewiele, więc nie zniszczy Wam budżetu. Dodatkowo musicie mieć kolorowe wstążki lub kokardki, które można znaleźć przy zwyczajnych torebkach na różne uroczystości. Każdy w domu ma taką szafkę lub szufladę gdzie takie okolicznościowe torebki chowamy.

Bałwanek potrzebuje jeszcze skarpetki i kawałki materiałów, które śmiało mogą być z tej jednej skarpetki. Poza tym przydadzą się kolorowe pomponiki, guziki i druciki. Ten zestaw pomoże Wam zrobić na prawdę ciekawego bałwanka. Pompony można zrobić samemu z kawałków papieru lub nitki zwijając ją w kłębek.

Mój bałwanek ma jeszcze kawałki filcu, z którego zrobiłam nos ale spokojnie możecie użyć do tego markera. Kawałki papieru kolorowego lub pinezki też będą miały tutaj swoje zastosowanie. Tak na prawdę oczy usta czy nos możecie zrobić z tego co macie w domu. Mając dzieci na pewno nie brakuje u Was mazaków, markerów czy kredek. Narysowanie wszystkiego jest bardzo proste i nie zajmuje dużo czasu, więc jest to dobre rozwiązanie. Jednak polecam Wam abyście poświęciły trochę więcej czasu i zrobiły swoje bałwanki w 3D. Wybór oczywiście należy do Was. Uruchomcie wyobraźnię a śliczne bałwanki ozdobią Wasz dom:)

Zobaczcie też jak zrobić mikołaja ze skarpety.

Sposób wykonania:
Krok 1.

Przyklejamy cienką ozdobną wstążkę na białą doniczkę. Można wykorzystać do tego pistolet na gorący klej lub dwustronną taśmę.

Krok 2.

Wbijamy kawałek drucika w pompony tak, aby powstały nauszniki. Wasz bałwanek może mieć także czapeczkę zrobioną, np. ze skarpetki czy kawałka jakiegoś materiału.

Krok 3.

Przyklejamy nasze nauszniki i ozdobny pas z grubszej wstążki wraz z guzikiem.

Krok 4.

Następnie robimy buzię – przyklejamy nos, rysujemy oczy i uśmiech. Możemy wykorzystać do tego markery, mazaki, kredki, farby, papier kolorowy, filc, itp.

Pozdrawiamy Ola i Michalinka 🙂